Isı Takip Sistemi

THLogger Isı Takip Sistemi

Isı takip sistemleri, ısı ölçümlerini takip etmeye ve raporlamaya yarayan cihazlardır. Kullanım alanlarına bakıldığında, kullanılacak bölgeye göre alarmlı ya da alarmsız seçenekleri kullanılabilmektedir. Soğuk hava depolarında, soğuk zincir araçlarında, seracılıkta, gıda sektöründe ve hayvan üreticileri ısı takip sisteminin kullanım alanlarından bazılarıdır. Günümüzde ihtiyaç duyulan her alanda ısı nem takip sistemi kullanılmaktadır. En önemli kullanım alanı, aşı dolaplarıdır. Aşıların içerdiği özellik bakımından, belirlenen ısının altına düşmesi veya üstüne çıkması durumunda etkilerini kaybetmektedirler. Isı takip sistemlerinde bulunan uyarı sistemi sayesinde, mail veya sms yoluyla bilgi gelmektedir. Isı takip sistemlerinin alarmı, sms, mail, yüksek ses, telefon ve web ortamından gerçekleşecek şekilde esnek olarak tasarlanmıştır. 

Ortamınıza En Uygun Isı Takip Sistemini Belirleyin

Isı takip cihazları, yüksek hassasiyette ölçüm gerçekleştirdiğinden, ölçüm değeri, %00,1 olarak ölçülmüştür. Sağlık, bilişim ve teknoloji alanlarında da rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca ısı takip sistemleri geniş raporlama sayesinde, istenilen süre ve raporda görülebilmektedir. Kullanıcı adıyla istediğiniz her yerden giriş yaparak, ısı takibi yapabilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın koşullarına göre, ısı nem takip sistemi belirleyerek, kablolu, kablosuz, wifili ve 3Gli seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Telefonunuzdan da takip ederek, alarm sistemi sayesinde, olası bir durumda, mail veya sms ile bilgilendirilmektesiniz. Kullanımı kolay ve pratiktir. Yer kaplamadığı gibi duvara da asabilirsiniz. İstenen derecede ayarları belirlenerek, ısının belirlenen dereceden yükselmesini veya düşmesini engellemektedir. Önceden alarm verme özelliği sayesinde, ortamda oluşabilecek sorunlara karşı önlem almayı sağlamaktadır.

Sıcaklık Takip Sistemiyle Aşı Dolaplarını Daha İyi Koruyun

Sıcaklık takip sistemi, belirlediğiniz sıcaklığı muhafaza ederek, ilaç dolabı, aşı dolabı gıda depoları ve soğuk hava deposu gibi cihazların ısısını takip etmektedir. Bu sayede, hem sağlıklı gıdalar tüketmekte hem de aşı dolaplarında muhafaza edilen aşıların korunmasını sağlanmaktadır.  Hayvancılık sektöründe ısı takibi önemli bir unsurdur. Bu sayede hayvanların sağlıklı ortamlarda, sağlıklı ürün vermeleri sağlanmaktadır. Bir diğer önemli alan da seracılıktır. Çoğu ürünün sera ortamında yetiştiğini düşünürsek, sera ürünlerinin bozulmaması ve daha verimli olmaları için, ısı takip sistemi kullanılması gerekmektedir. 

Thlogger Blog

Thlogger Facebook'da

Kafanıza takılan Thlogger ile ilgili ne varsa sorun cevaplayalım.