Isı Nem Takip

THLogger Isı Nem Takip

Isı nem takip sistemi, buzdolabı, soğuk hava depoları veya gıda ambarları gibi bölgelerde ısı ve nem değerlerini, düzenli olarak ölçen aletlerdir. Isı nem takip sisteminde önceki ısı ve nem değerlerinin kaydını da bulabilirsiniz. Günümüzde beyaz eşyalardan buzdolabında çoğunlukla kullanılan sıcaklık nem takip sistemi ile dolap kapısının açılıp kapanma süreleri belirlenmektedir. Ayrıca elektrik kesintisi gibi durumlarda da uyarı vermektedir. Bu sistem seracılıkta, tavukçulukta ve soğuk hava depolarında sıklıkla tercih edilen sistemlerdendir. Isı nem takip sistemleri kablolu, wifili ve 3Gli olarak üç şekildedir.

Isı Nem Takip Seçenekleri

Kablolu ısı nem takip sistemi, kablo uzunluğuna bakılmaksızın, aynı derecede ölçüm yapma özelliğini göstermektedir. Bilgisayara bağlı USB sistemli bu ölçüm aletleri, elektrik veya pillerle çalışarak, herhangi bir kurulum gerektirmeden, ısı ve nem takibi yaparak bilgisayara aktarmaktadır. Wifili ısı nem takip sistemlerinde, durum biraz farklı olarak, maksimum uzaklığı 180-200 metre aralıklarında ölçmektedir. Ekstradan kablo ihtiyacı olmadığından, kurulduğu alanın maliyetini düşürür. Bu yüzden kurulduğu firmaya avantaj sağlamaktadır. 3Gli olarak da ısı nem takibini yapabilirsiniz. Zamandan tasarruf sağlamak adına, bulunduğunuz yerden tüm ağlardan yönetilebilir özelliktedir. Isı nem takip sistemleri ile ısı ve nem değerlerini ölçerek, geçmişe dönük değerinize ulaşabilirsiniz. Belirlenen kriterlerin aşımı gerçekleştiğinde, takip sistemleri ilgili kişiyi uyararak, tarih, saat ve nem değerlerinin ölçümü yapılarak, pdf, exel gibi formatlara dönüştürerek raporlaştırır.

Elektrik Kesintisinde Otomatik Pil Konumuna Geçiş Sağlar

Isı nem takip tarım ve serada çoğunlukla tercih edilen cihazlardandır. Bulunduğu ortamın nemini ve ısısını takip ederek, kişiye rapor halinde sunar. Bu sayede seradaki ürünlerinizin belirlenen nem ve ısıda yetişmesi sağlanır. Normal şartlarda havadaki ısı ve nemi ölçmek zordur. Ürün yetiştiricileri, bitkinin veya sebzenin ihtiyacı olduğu nem ve ısı miktarını belirleyerek, cihazın ayarlamasını yapar. Eğer elektrik kesintisi gibi bir sorunla karşılaşılırsa, cihaz otomatik olarak pil konumuna geçerek takibe devam eder. Bulunduğu ortamda kullanışlı bir takip oluşturan ısı nem takip sistemleri, tercih edilecek ortama göre kablolu ve kablosuz olarak kullanılabilmektedir. Nem ve ısı ölçer fiyatları maliyeti düşürecek kadar avantajlı seçenekleriyle satılmaktadır.

Thlogger Blog

Thlogger Facebook'da

Kafanıza takılan Thlogger ile ilgili ne varsa sorun cevaplayalım.